Grupa Parasol

 

 

1. Zebranie grupy organizacji pozarządowych z powiatu mieleckiego i organizacja zbiórki dla dzieci i kobiet uciekających przed wojną w Ukrainie, zbierających się tymczasowo w wyznaczonych punktach recepcyjnych przy granicy po stronie Polski. Zbiórka we współpracy z Radą Działalności Pożytku Publicznego Województwa Podkarpackiego i Wojewodą Podkarpackim. Organizacja wolontariuszy i wolontariuszek, zbiórka darów w mieleckich sklepach, pomoc w zbiórce miejskiej.

Organizacje zaangażowane: Fundacja SOS Życie, Stowarzyszenie Kulturalne JARTE, Stowarzyszenie Mamy Dla Was Czas, Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Autystycznych i Niepełnosprawnych SUN RISE, SOS KOTY Mielec, Stowarzyszenie Oaza Dla Zwierząt Mielec, OSP Czajkowa gm. Tuszów Narodowy, OSP Jaślany, OSP Zarównie, OSP Padew Narodowa oraz firmy Xerima Mielec, MC Design, Hurt Market A&K, COLFARM.

2. Organizacja 1 transportu (tir) z pomocą humanitarną (żywność, leki, produkty higieniczne, koce, śpiwory, produkty specjalistyczne i inne) z Mielca i z Cieszanowa (Folkowisko) na Ukrainę do Równeńskiej Obwodu Administracji Publicznej w kontakcie z przedstawicielką obwodu oraz 2 transportów (bus, osobowy) pomocy do magazynu Stowarzyszenia Folkowisko w Cieszanowie (m.in. leki, produkty specjalistyczne, śpiwory, koce, produkty hignieniczne i in.)

3. Wsparcie w sieciowaniu liderów/liderek i aktywistów/aktywistek zaangażowanych w pomoc na rzecz uchodźców/uchodźczyń, przekazywanie informacji w mediach społecznościowych, aktywny udział w spotkaniach sieci liderskich, pomoc w zaproszeniu przedstawiciela Wojewody Podkarpackiego a także przedstawicielki Grupy Parasol na ogólnopolskie spotkanie online sieci absolwentów i absolwentek Szkoły Liderów (ponad 1500 osób w sieci z całej Polski), przekierowywanie i pośredniczenie w kontaktach pomocowych.

4. Zaangażowanie profesor antropologii transportu z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu we wsparcie badawcze dot. transportu pomocy humanitarnej w województwie podkarpackim

5. Rola doradcza i konsultacyjna dla Grupy Parasol

6. Świadczenie porad i konsultacji dot. opieki medycznej dla uchodźców z Ukrainy (działanie systemu ochrony zdrowia w Polsce, dostęp do sieci specjalistów i podmiotów leczniczych w Polsce).

 

Fundacja SOS Życie

ul. Wrzosowa 16, 39-300 Mielec

tel. +48 17 582 40 60, +48 601 050 954

www.sos-zycie.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logo Komitet do spraw Pożytku Publicznego
Logo Narodowy Instytut Wolności
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum
Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2018-2030
Logo Nowe FIO